Rekreační a chatová oblast Kachlička


Provozovatelem rekreační a chatové oblasti Kachlička je od roku 1992 jeden a půl kilometru vzdálená obec Boňkov.Provozní období : 15.06. - 31.08.
E-mail : bonkov@quick.cz
Telefon (OÚ Boňkov) : + 420 569 445 538
(Úřední hodiny OÚ Boňkov : Pondělí 18:00 - 20:00)
Telefon (starosta) : + 420 721 617 838
Telefon (správce) : + 420 606 853 580 (pouze v provozní době recepce)
Adresa (OÚ Boňkov) : Boňkov č.p. 34 , 582 55 pošta Herálec u Havl. Brodu
Kraj : Kraj Vysočina
Poloha GPS : 49°32' 38.33'' N, 15°27' 8.82'' EOdkazy

Okolí kempu Památky v okolí kempu


Poloha

Autokemp leží na poloviční cestě mezi městy Havlíčkův Brod a Humpolec u obcí Boňkov a Skála, kraj Vysočina. Do kempu vedou tři příjezdové cesty a to přímo z obce Skála, nebo z obce Boňkov a třetí možností je sjezd z hlavní silnice půl kilometru za obcí Skála směrem na Humpolec.

Charakteristika

Kemp leží v pěkném prostředí obklopen lesy malebného kraje Vysočina. V jeho okolí se nachází spousta hezkých chat a chaloupek rekreační oblasti Kachlička. Stanovací plocha leží v mírně klesajícím travnatém svahu s písčitým vstupem do vody.


pohled na areál z druhého břehu rybníka Kachličky
recepce stojí při vjezdu do kempu
na pláži mají rekreanti možnost se hned po vykoupání osprchovat
utábořit se je možné kdekoliv
snadný přístup do vody
po areálu jsou rozmístěny pilíře pro připojení k el.proudu

Ubytování

Po příjezdu do kempu si rekreant na recepci zaplatí poplatek dle ceníku (žádný poplatek neplatí ti, kteří se jedou jen vykoupat a ještě toho dne kemp opustí). V případě zájmu má rekreant možnost pronajmout si obytnou buňku či ubytovnu, viz foto níže.


ve zděné budově jsou dvě ubytovny
ubytovna (kuchyň vybavena nádobím pro vaření a stolování)
ubytovna (možnost zapůjčení povlečení na recepci)
k ubytování jsou k dispozici i dvě obytné buňky
obytná buňka
buňka (možnost zapůjčení povlečení na recepci)

Služby

Za poplatek má rekreant možnost zapůjčit si na recepci sportovní náčiní jako např.:loďku, síť, fotbalový a házenkářský míč, badminton, kuželky ....K zapůjčení je i klíč od teplé sprchy. Studená sprcha je k dispozici neomezeně.


panské a dámské záchody a z druhé strany budovy teplá a studená sprcha
hřiště nad recepcí
k dispozici jsou tři loďky

Občerstvení

Přímo v areálu se nachází kiosek s možností zakoupení točeného piva, pečiva, rychlých jídel - smažený sýr s hranolkami, cheesburger, hamburger, langoš, párek .... A samozřejmě alkoholických i nealkoholických nápojů. Na hrázi rybníka je další kiosek s podobným sortimentem. V případě potřeby je možné navštívit smíšené zboží v Boňkově či zajet do 6km vzdáleného města Humpolce.


občerstvení na pláži
občerstvení na hrázi

Okolí

Prostředí, ve kterém se autokemp nachází, je vhodné jak pro pěší turistiku, tak i pro cykloturistiku. I v samotném okolí areálu se nechá naplánovat hezká a zajímavá procházka, např. jen pět minut cesty od kempu se nachází studánka - podle pověstí prý zázračná. V nejbližším okolí se nachází hrad v Lipnici nad Sázavou, nebo zřícenina hradu Orlík před Humpolcem.


Zázračná studánka

Kousek od pláže je léčivá studánka zasvěcená Panně Marii, která pomohla mnoha lidem z okolí. Kdysi dávno prý voda uzdravila nevidomou dívku ze Zdislavic, které rodiče pravidelně vymývali oči vodou ze studánky.
Dlouho se ve Skále vyprávělo o ženě z Humpolce, která z vděčnosti za uzdravení těžce nemocného manžela lezla po kolenou po schodech vedoucích ke skalskému kostelu a na každém se pomodlila a děkovala za zázrak.
Byla kdysi v Leštině žena, která už skoro na oči neviděla. I prodala svůj statek a odjela se léčit do ciziny. Dlouho tam však nepobyla, zjevila se jí tam Panna Maria a pravila jí: "Nebudeš-li skoupá k chudině, pomohu ti - jdi k mé studánce tam doma, umyj si oči a dál uvidíš. Třikrát k ní putuj a třikrát se v ní umyj" . Proto se vrátila domů a učinila, jak jí Panna Maria poradila a zrak se jí vrátil. Koupila si jen malou chaloupku a všechny zbylé peníze z vděčnosti za uzdravení rozdala chudým.


okolí bohužel nedávno postihla vichřice a vyvrátila či zlomila některé stromy
Dětský tábor

Na druhém konci rybníka je dětský tábor, který je během sezony plný dětí, nechá se k němu dostat lesem, nebo na loďce.

Sjezd veteránů

Asi od roku 2000 se na Kachličku sjíždějí majitelé starých aut, bývá to druhý víkend v měsíci červenci, kdy je kemp z poloviny obsazen těmito veterány a rekreantům tak jistě zaručí zajímavou podívanou.

Foto okolíchaloupky u rybníku
Zpět na Úvodní stránku